W dniu 30 listopada o godzinie 14:47 do Stanowiska Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie wpłynęła informacja, z treści której wynikało, że na drodze wojewódzkiej
nr 590, między miejscowościami Adamowo i Bredynki, doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W jednym z pojazdów pozostaje uwięziona, nieprzytomna osoba.

Do zdarzenia zostały zadysponowane trzy zastępy z JRG Biskupiec oraz zastęp z OSP Bredynki. Jako pierwszy na miejsce zdarzenia przybyły zastępy PSP. Po dokonaniu rozpoznania stwierdzono, że na środku drogi stoi pojazd osobowy, Skoda Felicja, w którym znajduje się przytomny, uwięziony kierowca. Drugi pojazd, Audi A4, znajdował się na kołach, w przydrożnym rowie. Pojazdami podróżowali wyłącznie kierowcy. Kierujący samochodem Audi, samodzielnie wydostał się z pojazdu
i w początkowej fazie działań nie zgłaszał dolegliwości. Z obu pojazdów stwierdzono wyciek płynów eksploatacyjnych. Droga całkowicie zablokowana.

Działania Straży Pożarnej polegały na niezwłocznym zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a następnie przystąpiono do wykonania dostępu do kierującego samochodem Skoda. W między czasie na miejsce zdarzenia przybył Zespół Ratownictwa Medycznego, któremu przekazano osobę poszkodowaną. Jednocześnie z trwającym wykonywaniem dostępu do osoby poszkodowanej, udzielono niezbędnej pomocy medycznej kierującemu drugim pojazdem, który po przebadaniu przez ZRM pozostał na miejscu zdarzenia.

 Zdjęcia i opracowanie: kpt. Adam Rybicki