W dniu 5 listopada o godzinie 22:02 wpłynęła informacja drogą telefoniczną do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Olsztynie z treści, której wynikało że na drodze krajowej numer 16, na wysokości Nowego Marcinkowa doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych oraz jelenia.

                Dyżurny SK KM w Olsztynie zadysponował dwa zastępy z JRG 3 Biskupiec oraz Zespół Ratownictwa Medycznego i Policję.

                Po przybyciu na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym potwierdził, że doszło do zdarzenia drogowego z udziałem 2 samochodów osobowych oraz jelenia. Uzyskano informację, że samochodami podróżowało łącznie 8 osób, jednak w chwili dojazdu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej, 6 osób oddaliło się własnym transportem. Na miejscu zostali jedynie kierowcy pojazdów. Pozostali na miejscu zdarzenia kierujący pojazdami zostali przebadani przez ZRM i pozostali na miejscu. Jeden z pojazdów oraz jeleń znajdowały się na pasie drogowym, drugi pojazd na poboczu. Ruch odbywał się wahadłowo.

                Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pomocy Policji w kierowaniu ruchem wahadłowo, udzieleniu wparcia psychicznego poszkodowanym do czasu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego na miejsce zdarzenia oraz uprzątnięciu drogi przy pomocy szczotek drogowych.

Opracował: kpt. Adam Rybicki

Zdjęcia: mł. asp. Adrian Baumann